Достапни линкови

logo-print

Иран не дава гориво за авиони на западни земји


Иран реши да го прекине снабдувањето на европските авиони како одговор на сличните мерки што за иранските авиони ги воведе Европа, соопшти првиот заменик претседател Мохамад Реза Рахилми. Тој не прецизира дали оваа мерка веќе стапила во сила и кои авиокомпании ќе бидат погодени од неа.
XS
SM
MD
LG