Достапни линкови

logo-print

Клинтон бара од арапските земји да прифатат реформи


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека останува нејасно дали земјите од арапскиот свет ќе спроведат политички и економски реформи или Арапската пролет ќе остане привид без вистински промени. Говорејќи на годишниот Форум Соединети држави Муслимански свет што се одржа во Вашингтон Клинтон побара од земјите во регионот да прифатат реформи со што ќе се покаже дека долгата арапска зима завршува.
XS
SM
MD
LG