Достапни линкови

logo-print

Во Северна Кореа уапсен американец


Американскиот Стејт департмент потврди дека еден американец бил во затвор во Северна Кореа и оти е побарано негово ослободување поради хуманитарни причини. Стејт департментот не го соопшти идентитетот на американецот, ниту пак подробности за неговото апсење. Тој бил посетен од преставници на шведската амбасада во Пјонгјанг. Содеинетите држави немаат дипломатски односи со Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG