Достапни линкови

logo-print

Министерот за одбрана Коњановски во Полска


Зоран Коњановски, министер за одбрана

Зоран Коњановски, министер за одбрана

Министерот за одбрана Зоран Коњановски кој престојува во дводневна официјална посета на Полска денеска во Варшава ќе се сретне со неговииот полски колега Богдан Клих. Средбата, како што е соопштено, ќе биде искористена за натамошно продлабочување на воспоставените билатерални релации во делот на одбраната во сите сфери, вклучувајќи ја и одбранбената индустрија.
XS
SM
MD
LG