Достапни линкови

logo-print

Нови масовни гробници во Мексико


Мексиканските власти обвинуваат дека зад убивањето луѓе чии тела биле откриени во масовни гробници во близина на границата со Соединетите држави стоел картелот за криумчарење дрога познат под името Зетас. Во изминативе неколку денови во вакви масовни гробници биле откриени 116 тела. Полицијата уапсила дваесетмина под обвинување дека биле вклучени во убиствата.
XS
SM
MD
LG