Достапни линкови

logo-print

Медведев наскоро со одлука дали ќе оди на втор мандат


Дмитри Медведев

Дмитри Медведев

Рускиот претседател Дмитри Медведев изјави дека наскоро ќе реши дали ќе се кандидира на претседателските избори кои ќе бидат одржани во идната година. Во интервјуто за една кинеска телевизија пред посетата на таа земја, Медведев истакна дека руската економија треба да го напушти моделот на премиерот Владимир Путин, доколку сака да се промени. Она што било добро пред десет години, не е добро и денес, смета тој. Медведев и неговиот ментор Путин засега немаат соопштено кој ќе се кандидира на претстојните избори.
XS
SM
MD
LG