Достапни линкови

logo-print

Истрели кон канцеларијата на ЕУ во Авганистан


Вигаудас Усацкас

Вигаудас Усацкас

Непознати сторители стрелале кон канцеларијата на специјалниот претсавник на Европската унија во Авганистан. Нема повредени во инцидентот. За сега не се знае дали станува збор за планиран напад на објектот, дел од максимално обезбеден комплекс во Кабул. Се смета дека истрелите одекнале во моментот кога претставникот на ЕУ во земјата Вигаудас Усацкас влегувал во зградата. Усакас е поранешен министер за надворешни работи на Литванија а сегашната функција ја доби лани.
XS
SM
MD
LG