Достапни линкови

Сиријската војска пукала и апсела во Банинас


тенкови во близина на Банинас

тенкови во близина на Банинас

Сиријските безбедносни сили интервенирале во пристанишниот град Банинас денеска, при што се слушале истрeли од огнено оружје, сведочат активисти за човекови права и очевидци. Армирани возила пристигнале во населеното место, вооружените сили пукале, упаѓале во куќи и апселе луѓе, сведочат жителите. Банинас е населено место лоцирано на десет километри од градот Баида, каде најмалку четворица демонстранти беа убиени во неделата.
XS
SM
MD
LG