Достапни линкови

logo-print

Американски војници загинале во напад со беспилотно летало?


Американско беспилотно летало „Предатор“

Американско беспилотно летало „Предатор“

Двајцата американски војници минатата недела најверојатно загинале од ракета истрелана од беспилотно летало во Хелнад додека се бореле со милитанти во оваа авганистанска провинција.
Во тек е истрагата и ако ова се потврди ќе биде прв случај американски војници да загинат од „пријателски оган“ од беспилотно летало.
XS
SM
MD
LG