Достапни линкови

logo-print

Претседателот на ЕУ Ромпуј во посета на Атина


Хераман Ван Ромпуј

Хераман Ван Ромпуј

Претседателот на Европската унија Херман ван Ромпуј денеска 'ќе пристигне во Атина, каде ќе се сретне со премиерот Јоргос Папандреу и со претседателот Каролос Папуљас, јавуваат грчките медиуми. Според најаваата тој ќе се сретне и со и со лидерот на опозицијата Андонис Самарас.
XS
SM
MD
LG