Достапни линкови

logo-print

Приведен првоосомничениот за убиството на средношколецот


СГУ Здравко Цветковски

СГУ Здравко Цветковски

Полицијата денеска го приведе првоосомничениот за убиството на Мухамед Јашари, ученик во средното градежно училиште „Здравко Цветковски“, потврдија во МВР. Шеснаесетгодишното момче се соочува со обвиненија за кривично дело „убиство“ а второосомничениот, 19-годишник кој беше приведен во саботата, ќе одговара за „насилство“. Малолетникот е приведен под сомнение дека во петокот на смрт го претепал матурантот Јашари од скопското село Кондово, кој настрада во обид да го одбрани својот соученик.
XS
SM
MD
LG