Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов во официјална посета на Унгарија


Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов

Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов

Претседателот Ѓорѓе Иванов од денеска престојува во дводневна официјална посета на Унгарија. Во рамките на посетата се предвидени средби со Претседателот Пал Шмит, Премиерот Виктор Орбан, со Претседателот на Парламентот Ласло Ковер, како и со градоначалникот на Будимпешта, Иштван Тарлош. Предвидено е Иванов да се сретне и со претставници на македонската заедница во Унгарија, како и со студентите кои како главен предмет го изучуваат македонски јазик.
XS
SM
MD
LG