Достапни линкови

logo-print

Нова координација кај Вељаноски


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски

За денеска во 10 часот претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељановски закажа нова координација со потпретседателите на Собранието и координаторите на пратеничките групи. На неколкуте последни координации кај Претседателот на Собранието, не присуствуваа опозициските партии кои го бојкотираат Парламентот.
XS
SM
MD
LG