Достапни линкови

logo-print

Миса во Скопје за покојниот полски претседател Качински


Во организација на Амбасадата на Република Полска денеска ќе се одржи меморијална миса по повод едногодишнината од авионската несреќа во близина на Смоленск во која загина полскиот претседател Лех Качински.
Мисата ќе ја одржи на полски јазик капеланот на Полскиот воен контингент во составот на КФОР во Католичката катедрала „Пресвето Срце Исусово“.
XS
SM
MD
LG