Достапни линкови

logo-print

Шестмина убиени во трговски центар во Холандија


Шестмина загинаа во град во западниот дел на Холандија, откако вооружен напаѓач стрелал кон толпа луѓе во трговски центар. Бас Енхорн, градоначалник на градот Алпен анд ден Ријн, говорејки на прес конференција за инцидентот, изјави дека напаѓачот пукал со автоматско оружје во трговскиот центар „во кој имало семејства и деца“. Според очевидци, напаѓачот имал околу 20 години. Властите сметаат дека тој дејствувал сам.
XS
SM
MD
LG