Достапни линкови

logo-print

Демонстранти се забарикадирале на плоштадот во Каиро


од протестите на први април

од протестите на први април

Демонстранти палеа коли и се забарикадираа на главниот плоштад во Каиро денеска, откако египетските безбедносни сили ги растурија синоќешните протести, при што повредија десетмина. Насобраните бараат оставка на првиот човек на војската Маршалот Мохамед Тантави, кој е привремен лидер на Египет, по протестите поради кои претседателот Хосни Мубарак отстапи од функцијата. Од војската соопштија дека вчеравечер растуриле протести на „злосторници“.
XS
SM
MD
LG