Достапни линкови

logo-print

Погребални церемонии за загинатите во протестите во Сирија


од протестите во петокот

од протестите во петокот

Жителите на градот Дара во југот на Сирија денеска се подготвуваат за нова серија насилства додека анти-владините демонстранти се организираат за погребување на жртвите од немирите во петокот. Најмалку 22 лица загинаа во судирите со вооружените сили во центарот на градот и околните села. Продавниците во Дара се затворени а улиците се празни во очекување на нови инциденти.
XS
SM
MD
LG