Достапни линкови

logo-print

Верски лидер убиен во Дагестан


Познат имам кој ги обесхрабруваше младите од учество во исламски милитаризам беше убиен во руската република Дагестан. Магомед Саипутдинов беше застрелан од автоматско оружје ноќеска во градот Кизлиар, близу чеченската граница. Тој е шести верски лидер кој е убиен во изминативе година дена.
XS
SM
MD
LG