Достапни линкови

logo-print

Кина забранува увоз на земјоделски производи од Јапонија


Кина ќе забрани увоз на земјоделски производи од 12 области во Јапонија. Државната новинска агенција Хсинхуа не наведува за кои области станува збор. Неколку други земји воведоа слична забрана од деловите на Јапонија во близина на нуклеарната централа Фукушима која по оштетувањето од цунамито почна да испушта радиоактивни материи.
XS
SM
MD
LG