Достапни линкови

logo-print

Пакистанско момче се извинило за самоубиствена мисија


Пакистанско момче изрази жалење за тоа што учествувал во самоубиствена мисија. Во нападот што се случи на 3 овој месец во храмот Суфи загинале над 40 луѓе. Момчето било упасено откако не успеало да го активира појасот со експлозивната направа. Во телевизиското интервју момчето побара прошка од семејствата на убиените. Тоа додаде дека два месеца било на обука во градот Мир Али во Северен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG