Достапни линкови

logo-print

Египетските сили против демонстрантите во Каиро


Египетските безбедносни сили денеска стрелале во воздух за да ги растераат стотиците демонстранти кои останале на плоштадот Тахрир во Каиро по вчерашните најголеми демонстрации во Египет во изминативе 30 дена. Војската владее во земјата откако со протести претседателот Хосни Мубарак беше принуден да си замине од функцијата. На вчерашните демонстрации, беа извикувани пароли против шефот на армијата маршалот Мохамед Тантави.
XS
SM
MD
LG