Достапни линкови

logo-print

Обама го поздрави договорот за федералниот буџет


Спикерот на Претставничкиот дом Џон Бонер

Спикерот на Претставничкиот дом Џон Бонер

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека договорот што во последен момент го постигнаа конгресните лидери со кој се одбегна затворање на владините служби се случил поради тоа што работеле заедно американци со различни верувања. Обама додаде дека некои од кратењата ќе бидат болни, но оти Белата Куќа ги заштитила нејзините приоритени проекти. Спикерот на Претставничкиот дом, републиканецот Џон Бонер извести за постигнатиот договор на два часа пред последниот рок по што американската влада ќе мораше да прекине голем дел од активностите.
XS
SM
MD
LG