Достапни линкови

logo-print

ЕУ ќе расправа за барањето на Португалија за финансиска помош


Министрите за финансии на Европската Унија денеска ќе расправаат за пакетот финансиска помош за Португалија во износ од 70 милијарди евра. Формалното барање Португалија го поднесе вчера, и по Грција и Ирска, е трета земја членка на Европската Унија која бара финансиска помош за излез од должничката криза.
XS
SM
MD
LG