Достапни линкови

logo-print

Во Јапонија во нов земјотрес загинаа две лица
Агенциите јавија дека најмалку две лица загинале а над сто се повредени во нов земјотрес што го погоди североисточниот дел на Јапонија синоќа.Претходно беше издадено предупредување за цунами. Потресот бил со сила од 7,4 степени. Во меѓувреме работниците продолжуваат со обидите да го стават реакторот под контрола.Тие беа евакуирани но повторно вратени да работат откако предупредувањето за опасност од цунами беше надвор од сила .
XS
SM
MD
LG