Достапни линкови

logo-print

Шестмина полицајци убиени во напад на милитанти во Авганистан


Бомбаши самоубијци нападнале полициска станица во провинцијата Кандахар, соопштија авганистанските власти. Шестмина полицајци загинале во инцидентот. За сега не се знае за колкумина напаѓачи станува збор. Авганистанските власти потврдија дека тројца бомбаши се самоубиле, додека двајца стрелале кон објектот. Талибанските милитанти ја презедоа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG