Достапни линкови

logo-print

Бан ки Мун на разговори во Вашингтон


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун

Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун

Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун денеска е во Вашингтон на разговори со американскиот државен секретар Хилари Клинтон за повеќе светски прашања, е соопштено во седиштето на Светската организација во Њујорк. Тој последен пат беше во Вашингтон во февруари годинава на разговори со претседателот Барак Обама за ситуацијата во Либија.
XS
SM
MD
LG