Достапни линкови

logo-print

Албанската полиција подготвена за локалните избори


Албанските полицајци на протестите во Тирана

Албанските полицајци на протестите во Тирана

На денот на локалните изборите во Албанија ќе бидат ангажирани околу 8700 полицајци. Генералниот директор на албанската полиција, Хисни Бургај изјави дека тие имале содветна обука и гарантираше дека полицијата ќе ги реализира сите обврски предвидени со за спроведување слободни и фер избори. Бургај порача дека никој не може да биде над законот.
Локалните избори во земјата се закажани на 8 мај.
XS
SM
MD
LG