Достапни линкови

logo-print

Шест нови дисциплини во Зимските олимписки игри во Сочи


Меѓународниот олимписки комитет го потврди додавањето на шест нови дисциплини на претстојните Зимски олимписки игри во рускиот град Сочи во 2014 година. Меѓу новите дисциплини се тимско уметничко лизгање, женски скијачки скокови и штафета. Одлуката за додавање на нови дисциплини следи по извештајот на Комисијата за олимписка програма и Извршниот комитет во Алкаоулко кој беше објавен во октомври минатата година.
XS
SM
MD
LG