Достапни линкови

logo-print

Британскиот суд ќе разгледува жалба на Џулиан Асанж


Џулијан Асанж

Џулијан Асанж

Британскиот врховен суд во Јули го закажа разгледувањето на жалбата на основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж , по пресудата за екстрадиција во Шведска за сексуални деликти. Сослушувањето по жалбата е закажано на 12 Јули годинава. Судијата претходно ги одби аргументите на адвокатите на основачот на интернет порталот, кои тврдеа дека Асанж нема да добие фер судење во Шведска.
XS
SM
MD
LG