Достапни линкови

logo-print

Двајца повредени во хеликоптерска несреќа во Турција


илустрација

илустрација

Двајца пилоти се повредени денеска при уривање на цивилен хеликоптер во западниот дел на Турција. Турските медиуми објавија дека хеликоптерот се урнал во близина на градот Бурса, а авиоинженерот останал неповреден. Засега нема подетални информации за инцидентот. Локалните власти соопштија дека спасувачките екипи се обиделе да стигнат до урнатиот хеликоптер, меѓутоа реонот бил непристапен поради облакот од чад.
XS
SM
MD
LG