Достапни линкови

logo-print

Пристигна танкерот на пристаништето во Либија


илустрација

илустрација

Танкер пристигнал на либијско пристаниште за извршување на првиот извоз на нафта од северноафриканската земја од Март годинава. Медиумите јавуваат дека танкерот пристигнал на терминалот Марса Ел Харига , близу градот Тобрук кој е под контрола на бунтовниците. Над илјада барели нафта би требало да бидат товарени на бродот, кои најверојатно ќе бидат превезени до Катар.
XS
SM
MD
LG