Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат протестите во Кабул против палењето на Куранот


Во Кабул, петти ден по ред продолжуваат демонстрациите против уништувањето на копија од Куранот во една мала црква во американската држава Флорида. Стотици студенти се собрале на универзитетот во Кабул со барање да му се суди на оној што го запали Куранот.
XS
SM
MD
LG