Достапни линкови

logo-print

Москва бара подобри економски односи со Вашингтон


Рускиот заменик премиер Сергеј Иванов изјави дека наредниот чекор во ресетирањето на американско – руските односи е подобрувањето на трговската размена и инвестициите меѓу двете земји. Во говорот во Советот за надворешни работи во Њујорк, Иванов нагласи дека безбедносните прашања се многу важни во односите меѓу двете земји, но оти вкупните релации зависат и од цврстите економски врски.
XS
SM
MD
LG