Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Иран ги отфрли критиките на арапските земји


Махмуд Ахмадинеџад

Махмуд Ахмадинеџад

Претседателот на Иран Махмуд Ахмадинеџад денеска ги отфрли критиките на арапските држави, дека официјален Техеран се меша во внатрешните работи на Куваит и Бахреин. Критиките се резултат на притисокот на Соединетите американски држави и нивните сојузници, смета претседателот. Во неделната министрите на неколку арапски држави одржаа средба во Саудиска Арабија на која се разговарало за, како што беше соопштено „безобразното мешање на Иран во Кувајт“.
XS
SM
MD
LG