Достапни линкови

logo-print

Уапсен бомбаш во Јордан при обид за напад на штабот на опозицијата


Лидерот на Муслиманско братство Хамам Саед на прес - конференција

Лидерот на Муслиманско братство Хамам Саед на прес - конференција

Полицијата во Јордан соопшти дека уапсила човек кој сакал да детонира бомба во штабот на организацијата Муслиманско братство во Аман. Медиумите пренесуваат изјава на полициски службеник кој потврдил дека бил приведен човек кој носел појас со екслозиви. Муслиманското братство е најголемата опозициска партија во Јордан. Од власта ја потврдија информацијата за инцидентот и појаснија дека напаѓачот сакал да го разнесе штабот на партијата која, според уапсениот, работела против Кралот.
XS
SM
MD
LG