Достапни линкови

logo-print

Земјотрес во Индонезија


Земјотрес со јачина од 7,1 степен по Рихтеровата скала го погоди индонезескиот остров Јава. Властите го накратко го вклучија алармот за предупредување од цунами, поради што голем број жители почнале да бегаат кон повисоките делови. Се уште нема информации за повредени и предизвикана материјална штета.
XS
SM
MD
LG