Достапни линкови

logo-print

Триесетмина загинати во бомбашки напад во Пакистан


се зачестија нападите на верски објекти во Пакистан - од експлозија во џамија пред неполн месец

се зачестија нападите на верски објекти во Пакистан - од експлозија во џамија пред неполн месец

Триесетмина загинале а десетици се повредени во експлозии на две бомби детонирани во верски храм во провинцијата Пунџаб во Пакистан. Нападот бил извршен во момент кога верници се собирале да му оддадат почит на светец кој бил погребан во верскиот објект. За сега не се знае дали станбува збор за самоубиствен напад.
XS
SM
MD
LG