Достапни линкови

logo-print

Четворица загинати во ракетен напад во Курдистан


Четворица припадници на иранската гранична полиција биле убиени во напад во западната провинција Курдистан. Командирот на полицијата Езатолах Рашидан потврди дека четворицата загинале во гранатен напад а уште четворица полицајци се повредени. За сега никој ја нема превземено одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG