Достапни линкови

logo-print

Баросо кон крајот на идната недела во Македонија


Жозе Мануел Баросо при посетата на Турција

Жозе Мануел Баросо при посетата на Турција

Претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо идната недела ќе посети неколку балкански држави.
Како што јавуваат медиумите во регионот, Баросо најпрвин на 7 Април ке го посети Загреб, а потоа Сараево, Подгорица и Скопје.
Баросо со лидерите на Хрватска, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Македонија ќе разговарал за европската интеграција на овие земји.
XS
SM
MD
LG