Достапни линкови

logo-print

Казнување на соработниците на Мубарак, бараат демонстрантите во Каиро


Илјадници луѓе денеска се собраа на главниот плоштад во Каиро со барање до египетската воена власт да ги казни припадниците на администрацијата на поранешниот претседател Хосни Мубарак. Демонстрациите ги организира Младата Револуционерна Коалиција, групата која ги започна протестите против Мубарак. Тие бараат и одземање на парите и сметките на Мубарак и на неговите соработници.
XS
SM
MD
LG