Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан убиени тројца стражари на терминал на НАТО


Пакистанските власти соопштија дека исламистички милитанти нападнале терминал за камиони со намирници за НАТО силите во Авганистан, при што убиле тројца пакистански стражари. Се прецизира дека стражарите биле обезглавени.
XS
SM
MD
LG