Достапни линкови

logo-print

Во Австрија уапсен ограбувач на банки со маска на Обама


Австриската полиција уапси лице под сомневање дека ограбувало банки при што на себе имал маска на американскиот претседател Барак Обама. Човекот бил уапсен по вчерашниот вооружен грабеж во Горна Австрија. Се верува дека станува збор за истото лице кое пред три години ограбил неколку банки во тој дел на земјата.
XS
SM
MD
LG