Достапни линкови

logo-print

Државниот архив на Македонија одбележува 60 години од основањето


претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски

претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски

Државниот архив на Македонија денеска свечено ќе ја одбележи 60 годишнината од основањето. На јубилејната прослава, во Македонската академија на науките и уметностите, поздравна реч ќе има покровителот, претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски. На присутните со пригоден говор ќе им се обрати и директорот на Државниот архив Зоран Тодоровски.
XS
SM
MD
LG