Достапни линкови

logo-print

Демонстрации на ривалски групи во Јемен


Во главниот град на Јемен, Сана денеска се очекува да дојде до протести на групите кои го поддржуваат и оние кои бараат оставка од претседателот Али Абдула Салех. Тој вчера упати апел до граѓаните да покажат солидарност. Неговите опоненти се претежно млади луѓе кои кампуваат на плоштадот во близина на Универзитетот во Сана.
XS
SM
MD
LG