Достапни линкови

logo-print

Најавени нови големи протести во Сирија


Протести во Дамаск

Протести во Дамаск

Демонстрантите во Сирија за денеска повикаа на помасовни улични протести, за да побараат политички реформи. Активистите велат дека повеќе од 30 луѓе се убиени во судирите со безбедносните сили, во протестите кои започнаа пред две недели.
XS
SM
MD
LG