Достапни линкови

logo-print

Азербејџански активист уапсен пред најавените протести


Дајанат Бабајев

Дајанат Бабајев

Младински активист бил уапсен во Азербејџан пред одржување на најавените антивладини протести, кои се планираат за викендов. Лидерот на опозицискиот народен фронт Али Керимили во изјава за медиумите потврди дека лидерот на младинскиот огранок на партијата Дајанат Бабајев бил уапсен пред три дена, што според опозиционерите е обид за обесхрабрување на демонстрациите. Обвинувањата против Бабајев се уште не се обелоденти, тврдат од опозицијата. Полицијата претходно предупреди дека ќе сопре било какви намери за учество во илегалниот собир викендов.
XS
SM
MD
LG