Достапни линкови

logo-print

Бомба намената за исламски политичар во Пакистан уби 10 лица


Според јавувањата од северозападен Пакистан, конвој со пакистански водечки исламски политичар налетал на бомба поставена на пат. При тоа загинале најмалку 10 а биле ранети 20 лица. Нападот се случил во Шарсада кога лидерот на Џамиат Улема е Ислам Фазл партијата Муалана Фазал Рахман минувал низ сообраќаен метеж. Тој бил неповреден.
XS
SM
MD
LG