Достапни линкови

logo-print

ЕУ ќе заостане економски ако не се реформира


Дејвид Камерун

Дејвид Камерун

Британскиот Премиер Дејвид Камерон ја предупреди Европската Унија дека може да заостане зад растечките економии доколку не направи реформа на бизнис политиката.
Камерун ќе испрати писмо до лидерите во Брисел во кое бара модернизација во технолошкиот сектор, креирање на единствен дигитален пазар, редукција на трговските бариери меѓу членките на ЕУ и меѓу Унијата и другите пазари.
XS
SM
MD
LG