Достапни линкови

logo-print

Либискиот министер Куса ја напушти функцијата


Либискиот министер за надворешни работи Муса Куса

Либискиот министер за надворешни работи Муса Куса

Либискиот министер за надворешни работи Муса Куса се наоѓа во Британија, бидејќи повеќе не сакал да работи под режимот на либискиот лидер Моамер Гадафи. Британското министерство за надворешни работи соопшти дека тој вчера пристигнал во земјата, при што со часови разговарал со властите. Неговата одлука доаѓа по повлекувањето на бунтовниците од засолништата покрај источниот брег, бидејќи војската на Гадафи напредува и додека светските сили размислуваат дали да ги вооружат бунтовниците.
XS
SM
MD
LG