Достапни линкови

logo-print

Косовскиот претседател Пацоли поднесе оставка


Беџет Пацоли

Беџет Пацоли

Косовскиот претседател Беџет Пацоли поднесе оставка на функцијата, откако Уставниот суд на земјата оцени дека неговиот избор за Претседател бил неуставен, бидејќи при гласањето во Собранието била прекршена изборната процедура.
Пацоли најави дека повторно ќе се кандидира за шеф на државата.
XS
SM
MD
LG